Zabezpieczenie felg

Konserwacja

Lakier felg, w porównaniu z innymi elementami pojazdu, jest narażony na większe uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Zabezpieczenie felg powłoką ceramiczną nadaje tym elementom wyjątkowy blask, a jednocześnie ochroni je przed zanieczyszczeniami powstającymi w czasie jazdy i nie tylko.
Nie ma znaczenia, czy jesteś miłośnikiem jazdy offroadowej czy raczej nigdy nie wyjeżdżasz z miasta – zabezpieczenie felg przed brudem jest koniecznością. Ochrona felg pozwala na łatwiejsze usunięcie pyłu wytwarzanego podczas ścierania klocków hamulcowych z kół, co pozwala ograniczyć konieczność stosowania agresywnych środków do mycia, wciąż stosowanych w wielu tradycyjnych myjniach. Szczególnie polecane jest zabezpieczenie polerowanych felg, ponieważ są one wyjątkowo delikatne i podatne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i zarysowania.

Dlaczego warto?

 1. Ochrona przed Drobnymi zarysowaniami i chemią.

 2. Łatwiejsze utrzymanie czystości – zabezpieczone powłoką felgi są mniej podatne na osadzanie się brudu, pyłu i zanieczyszczeń drogowych, a także łatwiejsze w czyszczeniu.

 3. Estetyka – zabezpieczenie felg nadaje im szlachetny połysk, co wpływa na ogólny wygląd samochodu, dodając mu stylu i elegancji.

 4. Wytrzymałość – zabezpieczone felgi są bardziej odporne na uszkodzenia wywołane przez wilgoć, zmienne warunki atmosferyczne oraz wysokie temperatury podczas jazdy, co przekłada się na ich dłuższą żywotność.

Na czym to polega?

Proces zabezpieczania felg składa się z kilku etapów. Najpierw felgi są starannie oczyszczane za pomocą specjalistycznych preparatów. Następnie nakłada się powłokę ochronną, przeważnie wosk lub powłokę ceramiczną, która nie tylko chroni powierzchnię felg, ale także nadaje im szlachetny, szklisty połysk. Felgi zabezpieczone w ten sposób są odporne na wysoką temperaturę, wyglądają świetnie i nie zbierają nalotu zanieczyszczeń drogowych, smoły czy nalotu z felg. Są także znacznie bardziej odporne na uszkodzenia wywołane przez wilgoć i niesprzyjające warunki atmosferyczne, dlatego zwykle zaleca się zabezpieczenie felg na zimę. Z poprawnie zabezpieczonych felg można łatwo usunąć wszelkie zanieczyszczenia, przywracając ich powierzchni wspaniały blask.
Felgi zabezpieczone powłoką ceramiczną są szczególnie trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

Wybierz odpowiedni pakiet

Front felg

240 zł
 • Zakres usługi:
 • Zabezpieczenie dotyczy tylko frontów.
 • Zabezpieczenie felg polega na nałożeniu powłoki ceramicznej na felgi lub same ich fronty.
 • Zabezpiecza je przed nadmiernym brudzeniem pyłem z klocków hamulcowych oraz brudem, łatwiej utrzymać je w czystości, nawet deszcz potrafi zmyć brud.

Całe felgi

240 zł
 • Zakres usługi:
 • Zabezpieczenie dotyczy całych felg, a nie tylko frontów.
 • Zabezpieczenie felg polega na nałożeniu powłoki ceramicznej na felgi lub same ich fronty.
 • Zabezpiecza je przed nadmiernym brudzeniem pyłem z klocków hamulcowych oraz brudem, łatwiej utrzymać je w czystości, nawet deszcz potrafi zmyć brud.

Dlaczego Detailing System?

Jakość usług

Gwarantujemy wysoką jakość naszych prac

Specjalistyczny sprzęt

Używamy najnowszych i sprawdzonych technologii

Darmowe konsultacje

Za darmo doradzimy najlepsze rozwiązanie

Czas realizacji

90% zleceń realizujemy w ciągu tego samego tygodnia

Opinie -Zabezpieczenie felg

FAQ

Tak, udzielamy gwarancji 2 lat na montaż i 10 lat na odbarwienia folii.
Warunkiem uzyskania i utrzymania gwarancji na powłokę ceramiczną jest regularne mycie ręczne samochodu przynajmniej raz w miesiącu oraz pamiętanie o serwisach powłoki. Ponadto, zalecamy stosowanie wyłącznie środków do pielęgnacji samochodu zalecanych przez producenta powłoki ceramicznej.

Tak, warto zabezpieczyć nowy samochód, ponieważ nowe lakiery są bardziej wrażliwe na uszkodzenia powodowane przez czynniki zewnętrzne, takie jak ptasie odchody, chemikalia i owady. Zabezpieczenie lakieru może ochronić go przed takimi uszkodzeniami, a tym samym zachować jego wygląd i wartość. Mogą Państwo wybrać między powłoką ceramiczną, powłoką ochronną czy folią ochronną.

Zaleca się pranie tapicerki w samochodzie co 6 do 12 miesięcy, w zależności od częstotliwości i intensywności użytkowania samochodu. W celu utrzymania czystości i świeżości tapicerki, można ją regularnie czyścić i odkurzać, szczególnie w newralgicznych miejscach, takich jak fotele i dywaniki.

Bezbarwna folia ochronna daje ochronę lakieru samochodu przed zarysowaniami, zadrapaniami, zabrudzeniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Folie te są wykonane z wytrzymałych materiałów i są projektowane tak, aby być niewidoczne na lakierze samochodu. Zastosowanie bezbarwnej folii ochronnej jest wartościowe dla osób, które chcą zabezpieczyć swój samochód i zachować jego wartość. Może również pomóc w uniknięciu kosztownych napraw lakieru w przypadku jego uszkodzenia. Warto jednak pamiętać, że folia ta może wymagać regularnej pielęgnacji i serwisów, aby zachować swoje właściwości ochronne.

Plamy z wody na samochodzie niekoniecznie są winą powłoki. Mogą one powstać z różnych przyczyn, takich jak korozja, uszkodzenia lakieru, niedokładne mycie samochodu, wyschnięta woda i inne czynniki. Warto dokładnie zbadać źródło plam i w razie potrzeby skonsultować się z profesjonalistą w celu uzyskania pomocy w ich usunięciu.

Czas utrzymania się efektu polerowania lakieru zależy od wielu czynników, w tym od tego jak dokładnie jest on pielęgnowany po zabiegu. Wpływ na trwałość efektu polerowania mają czynniki zewnętrzne, takie jak, a także użytkowanie samochodu i jakość stosowanych do pielęgnacji produktów. Regularne mycie, konserwacja i ochrona lakieru przed czynnikami zewnętrznymi może przedłużyć trwałość efektu polerowania.

Jednym z mitów dotyczących powłok ceramicznych jest twierdzenie, że chronią one przed odpryskami. Niestety, to nieprawda. Jedynym skutecznym sposobem na zabezpieczenie lakieru przed odpryskami jest zastosowanie folii PPF.

Likwidacja szkody z OC sprawcy jest bardzo prosta. W celu uzyskania odszkodowania należy przesłać do ubezpieczyciela potwierdzenie zastosowania powłoki, takie jak certyfikat, rachunek bądź faktura. Po wizycie w celu oględzin pojazdu, przygotujemy wycenę powtórnego naniesienia powłoki, którą ubezpieczyciel może zaakceptować. Wtedy możemy przeprowadzić usługę bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W przypadku likwidacji szkody z AC, postępowanie jest podobne, jeśli pojazd został wcześniej odpowiednio ubezpieczony. Jeśli nie, większość firm ubezpieczeniowych może odmówić wypłaty odszkodowania.

Tak, zatrzyma to proces dalszego szybszego zużycia, lecz informujemy klienta że niedoskonałości które powstały do tego momentu będą widoczne pod folią

Zamów na prezent

Chcesz sprawić radość Twoim bliskim, którzy pasjonują się motoryzacją, lub detailingiem? Skorzystaj z naszej oferty voucherów!

Przewiń do góry

Zamów Voucher

Wypełnij poniższy formularz, aby zakupić voucher prezentowy. 
Potwierdzimy zakup w ciągu 24 godzin przez maila lub telefonicznie.